1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Opel Astra sahiplerine özel olarak açılan forum sitemize hoşgeldiniz. Sitemize üye olmak için buraya tıklayınız. Üye olduktan sonra tanışma bölümünden konu açmayı unutmayınız.

Astra K ile J arasında ki farklar nelerdir (yakıt).

'Genel Sohbet' forumunda dizzyfingers tarafından 28 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. ilkatör76

ilkatör76 Takipçi Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2016
    Aynen bende kasanın agır olmasına kızıyordum ama şimdi bu kızmanın yerini sewinç duygularım aldı?bunu K serisi yeni araç alıcaklara duyursalar inanınki K serisi araçların %80 i ellerinde kalır satamazlardı?tamam çelik yerine sertleştirilmiş aliminyum magnezyum takwiye koyabilirlerdi?yada koymuşlardır bilmiyorum ama agırlıgı daha önemsiz yerlerden eksiltme yoluna gidebilirlerdi?bi türk girişimci plastigi %65 hafifletmeyi başarmış?opelde çelik yerine hafif ama daha dirençli metal malzeme kullanabilirdi

Son düzenleme: 24 Mayıs 2017
  2. ilkatör76

ilkatör76 Takipçi Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2016
    Ama dizel atmosferimizi daha çok kirletiyor?bunu napıcaz?şuan soludugumuz hawayı dizelin daha fazla kirletmesi beni dizelden bayaa bi soğuttu,tabi benzindekirletiyor gönlüm oki dogamızı kirletmeyen enerji kaynaklarına yönelelim we dogamız hem bize hem bizden sonrakilere temiz kalabilsin??

3. zentopiax

zentopiax Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam inan bana dpf ile benzin_motorin arasindaki fark cok azaldi..

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. goktasoktay

goktasoktay Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Yeni nesil dizellerde kullanılan partikül filtreleri kirliliği benzinli motor seviyesine indirdi. Asıl problem eski arabalar. Gerek benzinli gerek dizel simsiyah duman atan o kadar çok araç var ki trafikte, asıl onların temizlenmesi gerekiyor. Yeni teknolojili dizel arabaları gönül rahatlığıyla alabilirsiniz...

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

Kursad.Sari ve husooz bunu beğendi.
  5. sarumann

sarumann Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Araç:
    Diğer
    Model Yılı:
    2015
    Herkese selamlar, öncelikle aranıza yeni katıldım. Opel aracım yok, 2015 seat leon 1.2 TSİ sahibiyim. Fakat dizel bir araca geçiş yapma fikrindeyim ve seçeneklerim opel astra, leon dizel ve peugeot 308 dizel. Forumda ortalama yakıt değerlerinizi okuyunca korktum açıkcası opelden:) Benim aracım uzun yolda 120'nin altına nerdeyse hiç inmediğim gibi, genelde 140civarı giderim, klima açık olur ve araç yüklü olur. Ona rağmen benzinli 5.3 -5.5 arası yakar. Biraz sakin sürdüğümde 4.9 falan yakıyor ve bu bile bana fazla geliyor. Kısacası astra j kasaların dizellerini düşünüyorum ama sanki anladığım kadarıyla teknik verilere göre çok daha fazla yakıyor?

6. Hasip

Hasip Admin Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2011
    Aramıza hoşgeldiniz. Biliyorsunuz yakıt = sürüş dinamikleri :) Sizin gibi sert kullanan birini üzebilir ama sakin kullanan birisini de mutlu edebilir :)

7. sarumann

sarumann Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Araç:
    Diğer
    Model Yılı:
    2015
    hoşbulduk, teşekkür ederim:) Bilemedim inanın, yani teknik verilerinde 3.4 falan olan bir değer olsunde 4.6 falan olsun, uzun yolda 320tork bir araca binip birde 130-140 gittim diye teknik verinin çok üstünde yakacaksa ayvayı yedik.

8. Kursad.Sari

Kursad.Sari Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2016
    Yakıt tasarrufu istiyorsanız astra 1.6 cdti 136 hp yanlış tercih. Şehir içi 7.6 nın altına düşemedim. Ama güçlü,şekil arabaya binmek istiyorum derseniz güzel temiz bulup alabilirsiniz. Ben arabaya aşık oldum onun bedelini de ödüyorum tabi.
    Astra 1.3 cdti nasıl bilemiyorum ama çok övüyorlar tasarruf konusunda. Kukllananlar aydınlatırsa öğreniriz.

9. Hasip

Alınan Beğeniler:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2011
    @Kursad.Sari hocam aramıza hoşgeldiniz. Ben 1.6 136 aşığıyım, malesef 1.4 T yakıt konusunda beni üzüyor :)

10. Kursad.Sari

Kursad.Sari Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2016
    Sağolun hoşbulduk. Bence araç özgün bir araba diğer markalara benzemiyor performansı çok iyi ama işte ben de 1.4 T astra’ya imreniyordum güçlü ve yakıtı azdır diye

11. Hasip

Alınan Beğeniler:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2011
    Şehiriçi tüketim 9 litre seviyesinde geziyor tabi sert kullanmanında etkisi mevcut. Şehirler arasında 6-7 civarına kadar düşürebildim :) Arabanın suçu yokki benzin pahalı.

Kursad.Sari bunu beğendi.
  12. Kursad.Sari

Kursad.Sari Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2016
    Arabamı daha çok sevmemi ve bağlanmamı sağladınız. Ben şehirlerarası 4,5- 4,9 u görüyorum.

13. goktasoktay

goktasoktay Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    7,6 biraz fazla gibi. Ben şehir içi maksimum, ort. 7 lt tüketim gördüm. Zaman zaman sert de kullanırım. Şehirler arası da sivastan ankaraya 20 kuruş ortalamayla gitmişliğim var. Yaklaşık 4-4,2 gibi bir değere karşılıktı galiba. 116 ya sabitliyorum hızı. Evet, psa grubu ya da renault kadar ekonomik bir dizel değil ama konforlu ve keyifli. Hele bir de cosmo olunca, gece yolculuğu çok daha keyifli oluyor.

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

14. Kursad.Sari

Kursad.Sari Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2016
    Bence sizin değerler ideal. Hatta çok iyi. Astra’ya bindikten sonra bu değerler çok iyi. Fark az da olsa ben daha göremedim.

15. Hüseyin

Hüseyin Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2015
    Merhabalar,
    yakıt tüketimi konusunda ben de deneyimlerimi paylaşmak istedim. Aracım astra k dizel otomatik 136bg . İstanbul - Bursa Arası körfezden dolaşarak gittiğimde ortalama 4.1 lt /100km'ye inebildim ortalama hız 75km/h idi. Genel ortalama ise 5.6'da %75 şehir içi kullanım toplam 25000 km

16. Berkin

Berkin Takipçi Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2014
    Çok güzel değerler. Hemde otomatik vites.

Bu Sayfayı Paylaş