1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Opel Astra sahiplerine özel olarak açılan forum sitemize hoşgeldiniz. Sitemize üye olmak için buraya tıklayınız. Üye olduktan sonra tanışma bölümünden konu açmayı unutmayınız.

Astra'dan Golf'e Yeniden...

'Tanışma & Kaynaşma' forumunda vahit1981 tarafından 11 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. vahit1981

vahit1981 Kayıtlı Kullanıcı

4
    8
    3
    Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar yaklaşık 4 yıl kullandığım Opel Astra J 1.4 Sport otomatik aracımı geçen hafta sattım. Eski bir Golf 4,5 ve 6 serisi kullanıcısı olarak Astraya geçmiştim. Gayet keyifli ve güzel bir araç Astra J güzel günlerimiz oldu onunla ona çok iyi baktım . Astra K ve Mokka almak üzere yola çıktım şahsi kanaatim içime sinmedi Astra J'den sonra albenisi olmadı benim için. Bende yeniden golfe döndüm 7 kasa dizel DSG Golf Comfortline aldım. Herkese selamlar. Son bir not aracınıza baktığınız, ilgilendiğiniz kadar kendiniz ve sevdiklerinizle ilgilenmeyi sakın unutmayın . Sağlıklıcakla kalın...

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

husooz, Entigin ve Hasip bunu beğendi.
  2. FotoBelit

FotoBelit Kayıtlı Kullanıcı

29
    4
    3
    Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2012
    Hayırlı olsun Vahit bey...Allah kaza bela vermesin..

3. Hasip

Hasip Admin

582
    189
    43
    Alınan Beğeniler:
    189
    Ödül Puanları:
    43
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2011
    Öncelikle hayırlı olsun diyorum. Yeni aracınızı güle güle kullanmanız dileğiyle. Sizden şöyle bir ricada bulunabiliriz eski yenisi arasında kıyaslama yapabilirmisiniz şunlar iyi şunlar kötü gibisinden.

4. Entigin

Entigin Kayıtlı Kullanıcı

20
    4
    3
    Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2014
    Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. Hasip Bey'e katılıyorum. Objektif bir kıyaslama değerlendirmesi isteriz.

5. Berkin

Berkin Kayıtlı Kullanıcı

91
    26
    18
    Alınan Beğeniler:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2014
    Eski şirkettimde dizel otomatik golf vermişlerdi 2017 model. Yaklaşık 4 ay kullandım aktif olarak. Astra kendi arabam olduğundan dolayı mı bilmiyorum sürerken daha keyif alıyorum. Golfün yol tutuşu bence daha iyiydi ama özellikle viraj dönüşlerinde astranın sürüşü daha keyifli. astra dansöz kıvraklığı ile golf ise dümdüz dönüyor. Haa bu dönüşlerde benim görüşüm golf daha güven veriyor ama buda sürüş zevkini azaltıyor. Sonuçta bende yarışmıyorum kimseyle limitleri zorlayıp virajda riske girmiyorum. Ayrıca astra daha geniş yada tasarımını genişlik hissiyatı verecek şekilde güzel yapmışlar. Astranın içinde çok daha rahat hareket ediyorum. En güzelide astranın arka tarafı golfe göre bariz her türlü çok daha geniş. Golfte en beğendiğim özellik ise istanbulda ki sıkışık trafikte ön ve arka sensörlerinin oluşu. Bu sayede çok rahat hareket edebiliyorum sıkışık trafikte. Benim arabam benzinli golf ise dizeldi benzin tüketimine girmiyorum o yüzden.
    Son olarak golf ile astra aynı değerde satılsa ve golfün bariz daha iyi özellikleri olan araba olduğu kesin bile olsa sırf o tasarımından dolayı almam. Benim için tasarımda sınıfta kalan bir araba. Tam tersi beğenenide çoktur. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Bu benim şahsi görüşüm.
    Astra candır çünkü benimdir :)

Ektra not: yeni aklıma geldi onu yazayım dedim. Golf yanılmıyorsam 120 hp. Astram ise 140hp. Ama golfün ivmelenmesi çok daha iyiydi. DGS ye çok laf atan var ama bence burdaki en büyük etken DSG.

Son düzenleme: 14 Kasım 2017
    husooz ve Hasip bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş