1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Opel Astra sahiplerine özel olarak açılan forum sitemize hoşgeldiniz. Sitemize üye olmak için buraya tıklayınız. Üye olduktan sonra tanışma bölümünden konu açmayı unutmayınız.

Cam Filmleri Ağır Kusur Sayıldı

'Genel Sohbet' forumunda Hasip tarafından 1 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. Hasip

Hasip Admin

582
    189
    43
    Alınan Beğeniler:
    189
    Ödül Puanları:
    43
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2011
    Artik söyleyecek tek kelime bile kalmadı. Artık cam filmiyle muayeneden geçemeyeceğiz.

FB_IMG_1509567191717.jpg

Son düzenleme: 1 Kasım 2017
    emir_faruk ve husooz bunu beğendi.
  2. Entigin

Entigin Kayıtlı Kullanıcı

20
    4
    3
    Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2014
    Önce serbest bıraktılar sonra yasakladılar, şimde de sapla samanı ayıramıyorlar kömüt gibi film çekenle 1 numara film taktıranları aynı kefede değerlendiriyorlar.

3. Hasip

Hasip Admin

582
    189
    43
    Alınan Beğeniler:
    189
    Ödül Puanları:
    43
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2011
    Aynen öyle hocam uzun yola çıkıyoruz çocuk uyuyor vs hiç vicdan kalmadı. Filmi söküp perde almayı düşünüyorum.

husooz bunu beğendi.
  4. FotoBelit

FotoBelit Kayıtlı Kullanıcı

29
    4
    3
    Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2012
    Cam filmleri kendi imkanı ile söken arkadaş varmı acaba?Ben youtube tan biraz izledim..En çok zorlanılan rezistanslı olduğu için arka camlarmış...Dün haberlerde çıkan bir videoyu izledim..Sökme işlemini yapan kişi,''arka camlardaki rezistanstan dolayı onları sökmüyoruz ve trafik polisleride buna bir şey demiyor ''gibi bir söylemde bulundu..Acaba arka camları sökmesek bir sorun olurmu?Bu hafta sonu kendim sökmeyi düşünüyorum..

5. goktasoktay

goktasoktay Kayıtlı Kullanıcı

23
    9
    3
    Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Ben ayın 24 ünde muayeneden geçtim, hafif kusur yazdılar. Bir hafta sonra olsa paşa paşa söktürecektim. Sizin sorduğunuza gelince bence söktürmeden tüvtürk geçirmez muayeneden. Ben de arka camı kara kara düşünüyorum. Yan camlar neyse de arkada rezistansa hasar vermeden nasıl sökülür. Youtube da yapanlar var ama bizim uygulayabileceğimiz kolay bir yöntem bilen varsa ve paylaşırsa dua alır. Bizim memlekette hemen olayı fırsata çevirme hastalığı var, götürüp söktürelim desek 100-150 tl fiyat isterler eminim. Ben muayeneden yırttım, lakin arka yan camları kendim uğraşıp sökerim. Arka cam için de polis birşey demez diye düşünüyorum. En azından havalar ısınınca sökeceğimi söylerim.
    Hasip bey ben de perde almayı düşünüyorum, bod perdelerden. Fakat bildiğim kadarıyla sonradan takılan karartmalı cam, cam filmi ve perde yasak kapsamında olmalı. Yani polis çevirirse perdeye de ceza yazabilir...

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

FotoBelit bunu beğendi.
  6. Hasip

Hasip Admin

582
    189
    43
    Alınan Beğeniler:
    189
    Ödül Puanları:
    43
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2011
    Hocam aslında arayışım açılır kapanır perdelerden, bulabilirmiyim tartışılır :)

alayeri bunu beğendi.
  7. BARAN_A

BARAN_A Kayıtlı Kullanıcı

41
    7
    8
    Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2013 1.4T Cosmo Active Select
    Peki camları fabrika çıkışından renkli olan araçlar? Örneğin Ford Focus Titanium donanım aracın arka kapı ve arka camı renkli cam. (Film değil) bunlara nasıl bir uygulama olacak?

8. Hasip

Hasip Admin

582
    189
    43
    Alınan Beğeniler:
    189
    Ödül Puanları:
    43
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2011
    Fabrika çıkışlı araçlarda Transparent şeklinde bir ibareyle ışık geçirgenliği belirtilmiştir. Onlarda bir sorun yok olan bize oldu hocam :)

9. alayeri

alayeri Kayıtlı Kullanıcı

15
    2
    3
    Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2012
    arka cam dışındaki tüm hepsini rahatlıkla sökersin sadece acele etme yeter yukarıdan aşağıya tek bir tabaka halinde sökmeye çalış camsil, su bilmem ne hiç ihtiyaç duymadım. Arka cam rezidans olayı benim de çok kafamı kurcaladı o yüzden sökmedim normalde göze batmaz önden de görünmez çok kılın birine denk gelirseniz artık o da onun işgüzarlığı. internet videolarında arka camları sökenleri gördüm ama hasar verip vermediklerini kullanarak anlayabiliriz.

FotoBelit bunu beğendi.
  10. alayeri

15
    2
    3
    Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2012
    Hasip hocam aslında ondan bizde de var sanırım transp.%70 min. 43 R yazıyor. Test uygulanmış belli çok az da karartma mı vardır nedir.

Ekli dosyalar:

11. Hasip

Hasip Admin

582
    189
    43
    Alınan Beğeniler:
    189
    Ödül Puanları:
    43
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2011
    Donanım seviyelerine göre veya üretim yıllarına göre artık nasıl dersek. Bizim araçlarımızda söylediğiniz gibi %70 geçirgenlik mevcut, film ile geçemeyiz muayeneden ancak bu %70 konusunda bize birşey diyemezler.

12. alayeri

15
    2
    3
    Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2012
    bebek güneş perdesi denen bir ürün var ilgilenirsen şehiriçinde kullanmam belki ama memlekete gel git yaparken düşünüyorum. Yorumlarda ebatlarla ilgili sıkıntılar duydum o yüzden beklemedeyim yaza kadar.

13. FotoBelit

29
    4
    3
    Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2012
    İçerisini görünmeyecek derecede değişiklik(veya aksesuar takılması)yasak diye biliyorum...

14. alayeri

15
    2
    3
    Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2012
    biliyorum o yüzden uzun yol için demiştim çevirme vs. gözüktüğü zaman çıkarmak için

15. Berkin

Berkin Kayıtlı Kullanıcı

91
    26
    18
    Alınan Beğeniler:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2014
    Basın açıklaması yaptılar her taraftan farklı ses çıkınca. Fabrika çıkışlı renkli cam hariç yapılan (arabanın içerisini göstermeyi engelleyici) her şeyin yasak olduğunu özellikle belirttiler. Yani olay sadece film değil perde yada güneş girmesin diye çekilen gazeteler bile yasak. Tabi Türkiye'de son yıllarda görülen basın açıklamaları sonradan yanlış anlaşıldı diye başka şekilde söylenebiliyor. Bu yüzden bu açıklamanın yazılı olarak dağıtımını bekliyorum. Takipteyim.

16. FotoBelit

29
    4
    3
    Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2012
    Dün aracın tüm camlarındaki filmleri kendi çabamızla söktük(Saç kurutma makinesi ile gayet kolay söküldü)..Sn Cumhur başkanıda yeniden çalışma başlatılmasını istemiş..Buyrun burdan yakın....

17. Hasip

Hasip Admin

582
    189
    43
    Alınan Beğeniler:
    189
    Ödül Puanları:
    43
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2011
    Ben şahsen muayene gelene kadar sökmeyi planlamıyorum. Cumhurbaşkanımızın talimatı sonrası ne olacak bakalım. Benim beklentim çok koyular hariç izin verecekler.

18. Berkin

Berkin Kayıtlı Kullanıcı

91
    26
    18
    Alınan Beğeniler:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2014
    eyy film takılı araba sahipleri. Sizlere sahip çıkacağız :) şaka bir yana, sabah liseye girişin yine değiştiğini öğrenince film yasağıda haftaya değişir gibi geliyor. Gece rüyada gördüklerini sabah kanunlaştırdıklarından ciddi ciddi şüphe duymaya başladım. Bir ülkenin düzeni lego gibi zırt pırt değişirmi. Biraz siyasi oldu kusura bakmayın ama ülkemizin gerçeği bunlar.

BARAN_A bunu beğendi.
  19. Berkin

Berkin Kayıtlı Kullanıcı

91
    26
    18
    Alınan Beğeniler:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2014
    Jet hızıyla değişimler devam ediyor güzel ülkemde.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklaması:
    "Cam filmi bugün tamamen yasak. O yasak kalkıyor. Belli bir standart geliyor. Ön, arka, yan camlarda ne kadar olacak, kimler üretebilir… Her şeyin yukarıdan aşağı standardize edildiği bir süreci arz edeceğiz.
    Cezaları 8-10 gündür tamamen kestik. Bir tane ceza kesilmeyecek bu konu aydınlığa kavuşana kadar. Talimat verdim bu konuda"

Bu Sayfayı Paylaş