1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Opel Astra sahiplerine özel olarak açılan forum sitemize hoşgeldiniz. Sitemize üye olmak için buraya tıklayınız. Üye olduktan sonra tanışma bölümünden konu açmayı unutmayınız.

Philips H7 Far Ampülü ?

'Teknik Destek' forumunda mskirca tarafından 10 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. mskirca

mskirca Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2012
    Değerli arkadaşlar,

Araçların gece sürüşlerindeki far ışığı performansı en dikkat ettiğim konular arasındadır. Bu konuda halojen ampüllü farlar içinde kullanılan farklı ampüller standart ışığa karşı bazı iyileştirmeler sağlamaktadır.

Özellikle Philips marka Extreme Vision ve Racing Vision modelleri, + %150 ışık ve net görüş sağlamaktadır diye reklamı yapılıyor.

Forumda Philips, Osram, Narva veya Photon gibi markaların değişik modellerini kullanan ve memnuniyet bilgisini paylaşacak arkadaşlar var mıdır?

Saygılarımla.

http://www.hepsiburada.com/xenon-tip-farlar-ampuller-c-20024642

2. Hasip

Hasip Admin Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    156
    Ödül Puanları:
    43
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2011
    Işıklar konusunda şunu biliyorum 6000 5000 7000 gibi değerler düştükçe ışık kalitesi artıyor olarak biliyorum. Değer yükseldikçe ışık gücü azalıp renk katılabiliyor diye biliyorum örneğin Mavi

3. mskirca

mskirca Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2012
    @Hasip hocam, söylediğiniz değerler ışığın Kelvin cinsinden renk derecesini ifade ediyor ve doğrudur, görüş ile doğrudan ilişkili aslında..

sirkadian-ritim-banner.jpg

Sıcak beyaz ışık (2500-3300 Kelvin)
    Doğal beyaz ışık (4000-4500 Kelvin)
    Soğuk beyaz ışık (5000-6500 Kelvin)

Philips H7 Extrime Vision 3700 Kelvin ışık veriyor ve %130 daha fazla görüş imkanı sağladığını iddia ediyor :)

Kullanıcı deneyimlerini merak ediyorum, açıkçası bir çift ampüle 90TL para vermek öncesinde biraz araştırma gerektiriyor ;)

Hasip bunu beğendi.
  4. Hasip

Hasip Admin Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    156
    Ödül Puanları:
    43
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2011
    Şu renk skalası çok iyiymiş bu şekilde daha net bilgiye erişilebiliyor. Elinize sağlık.

Bu Sayfayı Paylaş